Skolestart for elevene torsdag 14.08.2025 | Tid | Sted |
Vg1 Salg, service og reiseliv | 11:00 | Barbu |
Vg1 Studiespesialisering | 11:00 | Tyholmen |
Vg1 Kunst, design og arkitektur | 11:00 | Tyholmen |
Vg2 Studiespesialisering og 2IB | 09:00 | Tyholmen |
Vg2 og Vg3 Kunst, design og arkitektur | 09:00 | Tyholmen |
Vg2 salg og reiseliv | 08:15 | Barbu |
Vg2 Service, sikkerhet og administrasjon | 08:15 | Barbu |
Vg3 Studiespesialisering og 3IB | 09:00 | Se timeplan |
Påbygg til generell studiekompetanse | 09:00 | Tyholmen |
Voksenopplæring, dagtid | 13:00 | Barbu |
Voksenopplæring, kveldstid | 16:30 | Barbu |
Angående bytte av klasse
Å starte i en ny klasse, og kanskje på en ny skole, kan være både spennende og utfordrende. I begynnelsen av skoleåret jobber derfor lærerne ekstra mye med å legge til rette for et trygt og godt klassemiljø. En ny start gir en mulighet til å bli kjent med nye mennesker og få nye venner. Kanskje noen til og med finner et miljø som passer bedre sosialt eller faglig? Det tar imidlertid tid å tilpasse seg nye rutiner, lærere og klassekamerater, og for noen kan det føles litt ensomt i starten. Det er ganske normalt. For de aller fleste går det seg til etter noen uker. Vi ser det som vår oppgave å øve elevene i å bli trygge i møte med nye omgivelser og nye medelever.
Vi på Arendal videregående skole ønsker at et eventuelt klassebytte skal være godt gjennomtenkt, og at det skjer i dialog med kontaktlærer, rådgiver og trinnleder. Det vil tidligst være aktuelt å vurdere klassebytte mot høstferien (uke 40), og det må da foreligge særskilt tungtveiende grunner. Trinnleder tar imot skriftlig henvendelse angående klassebytte etter 15. september. Skolens ledelse tar avgjørelse i saken.
Voksenopplæringen og oppstart
Voksenopplæringen, GENS, starter 14.08 2025. Opplæringen starter med et obligatorisk informasjonsmøte kl. 13:00 for voksne som er innvilget undervisning på dagtid. For voksne som skal ha kveldsundervisning er det obligatorisk informasjonsmøte kl. 16:30. Begge informasjonsmøtene er på avdeling Barbu, i AV-rommet.
For voksne som skal gå påbygg 4 vil oppstarten følge ordinær oppstart for elevene. De skal møte klokken 0900 torsdag 14.08.2025 på Tyholmen.
Hvis du ikke møter første skoledag kan det føre til at du mister skoleplassen, da det er venteliste i flere fag. Du må derfor ta kontakt med skolen og avklare fravær hvis du blir syk eller liknende første skoledag.